منوی اصلی

تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟
تبلیغات یک تکنیک بازاریابی است که شامل مجموعه‌ای از پرداخت‌ها برای ارتقای محصول، ارائه خدمات یا تولیدات یک مجموعه به مخاطبان هدف است. این یکی از قدیمی‌ترین شکل‌های بازاریابی است که هدف آن تاثیرگذاری بر عملکرد مشتری برای خرید، فروش یا انجام کاری خاص است.

مختصری درباره تاریخچه:

گسترش تجارت و فضای صنعتی در قرن نوزدهم همراه با رشد صنعت تبلیغات و بازاریابی محصول همراه بود. در آن سال‌ها، برای اولین بار در ایالات متحده، نخستین آژانس‌های تبلیغاتی برای فروش و تبلیغ محصولات در فضای رسانه‌های چاپی مانند روزنامه ایجاد شد. در قرن بیست و یک، سبک‌های زندگی مردم تغییر کرد و به سمت تجملاتی‌تر شدن و مصرف بیشتر حرکت کرد. همگام با این موضوع، بازارهای شدید رقابتی در سطح دنیا به وجود آمد که برای فروش بیشتر تلاش می‌کردند. با گسترش تکنولوژی و رو آوردن مردم به استفاده روزافزون از شبکه‌های اجتماعی، آژانس‌های تبلیغاتی به طور فزاینده‌ای از فناوری‌های دیجیتال برای جلب توجه مشتری به محصولات استفاده کردند. مثلا در سال 2009 اولین تبلیغات ویدئویی دیجیتال در جهان، در مجله Entertainment Weekly ظاهر شد. در این مجله، از یک صفحه نمایش و باطری کوچکی که در پشت مجله تعبیه شده بودند،  استفاده شده بود. این فناوری قادر بود که از طریق یک تراشه کوچک و به مدت چهل دقیقه، به محض باز شدن مجله تبلیغ را پخش کند.

انواع تبلیغات:

تبلیغات می‌تواند جزئی یا کلی باشد. در تبلیغات جزئی، جامعه هدف مخاطبان جزئی هستند؛ اما در نوع کلی تبلیغات، دامنه گسترده‌ای از مخاطبان هدف قرار می‌گیرند. از آن جایی که تبلیغات قدمت بسیار زیادی نسبت به فعالیت‌های بازاریابی کنونی مانند ایمیل و شبکه‌های مجازی دارد، به دو بخش کلی سنتی و دیجیتال نیز تقسیم می‌شود. تبلیغات سنتی که بیش از صد و پنجاه سال قدمت دارد، به چاپ بنر، تبلیغ در تلویزیون و رادیو اشاره دارد. تبلیغات دیجیتالی پیرامون فعالیت‌های آنلاین مانند رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و… می‌گردد. تبلیغات دیجیتالی ارزان‌تر و آسان‌تر بوده و این روزها به صورت گسترده‌تری برای فروش محصولات استفاده می‌شود.

هدف کلی تبلیغات، یافتن جامعه هدف یا مخاطبینی است که تمایل به خرید و پرداخت هزینه برای محصولات یا خدمات شرکت دارند. جالب است بدانید که به صورت کلی، محصولاتی که در فضای رسانه‌های سنتی چاپ می‌شوند فروش بیشتری دارند؛ زیرا جامعه هدف اغلب مشخص است.


اهمیت تبلیغات برای بازاریابی

  1. تبلیغ محصول: ایجاد تبلیغات موثر، اولین قدم مهم در چرخه تولید و فروش است. این موضوع مقدمه‌ای مهم و ضروری برای فروش خدمات است و می‌تواند سرآغازی برای برندسازی جهانی آن باشد.
  2. ایجاد تقاضا: با صنعتی شدن جوامع، فرایند تولید محصولات شکل پیچیده‌تری به خود گرفت. اکنون پیش از تولید محصول، مسئولین برای منطقی‌تر کردن فرایند تولید و هزینه آن، یک پیش‌بینی کلی از تعداد مخاطبین و میزان فروش خواهند داشت. بعد از تولید محصول، این پیش‌بینی باید به واقعیت تبدیل شود و تبلیغات و ایجاد تقاضا، راه موثری است که این پیش‌بینی را تحقق بخشد.
  3. کنترل و پیگیری: امروزه تبلیغات دیجیتالی به یک علم تبدیل شده است. شرکت‌ها و مجموعه‌های هدفمند، با ردیابی تبلیغات، به مدل‌سازی اسنادی می‌پردازند که به آن‌ها در افزایش سود و بهره‌وری محصول کمک می‌کند و در بهینه‌سازی نرخ تبدیل در بازاریابی بسیار موثر است.
  4. رقابت: تبلیغات شما را در یک فضای عمومی در برابر رقبایتان قرار می‌دهد. کنش و عکس‌العمل شما و رقیبان‌تان در این فضا بسیار اهمیت دارد زیرا به بازار شکل می‌دهد و تعیین‌کننده مخاطبین شما است.

شناخت ذائقه مخاطب و عوامل تاثیرگذار در تبلیغ

درباره قدرت تبلیغات برای اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به مصرف‌کننده‌ها هیچ تردیدی وجود ندارد. تبلیغات در اقتصاد بازار آزاد، برای بقای یک شرکت در میان رقیبان، عنصری ضروری و لازم است و شرکت‌ها باید یک بودجه ثابت برای آن کنار بگذارند. با این‌که هزینه تبلیغات گاهی آن قدر زیاد است که تعداد کمی از بیزینس‌ها می‌توانند از عهده آن بربیایند، اما با افزایش تعداد خریداران، کالاها به صورت انبوه وارد بازار شده و هزینه آن کاهش می‌یابد.


با توجه به عواملی که قبل‌تر گفتیم، تبلیغات اهمیت بسیار زیادی در بازاریابی دارد. داشتن یک ایده خلاقانه و شناخت درست جامعه هدف، مهم‌ترین عوامل تبلیغ تاثیرگذار است. تبلیغات موثر، محصولات شما را به مشتریان بالقوه رسانده و آن‌ها را از خدمات شما مطلع می‌سازد. هدف ‌گذاری مخاطبین آن‌قدر در شروع تبلیغ اهمیت دارد که در صورت انتخاب نادرست و اشتباه، تمامی بودجه‌ها و هزینه‌های تبلیغاتی به هدر خواهد رفت. در ادامه این مطلب قصد داریم تا چند راه‌حل‌ عملی برای شناخت درست مخاطبین و ارائه تبلیغ خلاقانه بگوییم‌.

1-آژانس‌های تبلیغاتی به طراحی و اجرای کمپین‌های پیچیده‌ای می‌پردازند که فروش محصول را برای یک شرکت تسهیل کند. در این کمپین‌ها تجزیه و تحلیل دقیقی از رفتار مصرف‌کننده انجام شده و آن را بر روی استراتژی‌های استفاده از رسانه پیاده می‌کنند. این تبلیغات می‌تواند به صورت سنتی در دنیای تلویزیون و رسانه‌های چاپی صورت بگیرد یا به صورت دیجیتال و در فضای مجازی. شما می‌توانید برای شناخت مخاطبین و طراحی درست تبلیغات از این بنگاه‌های تبلیغاتی کمک بگیرید.

2-به صورت کلی، تبلیغات باید صریح، واضح و بیانگر موقعیت‌ منحصر به فرد تجارت و بیزینس شما باشد. بعد از آن سعی کنید که مخاطب خود را بشناسید و در متن یا تصاویر تبلیغ، گزاره‌هایی را ارائه دهید که مخاطب نیاز دارد تا بشنود. در تبلیغ و ارائه محصول سعی کنید نیاز را در مشتری به وجود آورید. این نیاز معمولا از طریق اطلاع‌رسانی و دادن آموزه‌های کاربردی به وجود می‌آید. به طور مثال اگر شما تولید‌کننده محصولات آرایشی و بهداشتی هستید، مخاطب شما کسی است که به زیبایی و طراوت پوست خود اهمیت می‌دهد. پس درباره موضوعاتی صحبت کنید که روند پیری را کند کرده و یا باعث می‌شود که انسان در سنین بالا نیز جوان بماند و در انتها، محصول خود را به عنوان یک کالای کاربردی ارائه کنید.

3-دنیای امروزه مشغولیت‌های ذهنی بسیاری را برای افراد ایجاد کرده است و فرد به راحتی محرک‌های پیچیده را نادیده می‌گیرد. اگر تبلیغ شما ساده، قابل فهم و جذاب نباشد، مخاطب به راحتی از کنار آن عبور کرده و آن را نادیده می‌گیرد. بنابرین در تبلیغات خود از پیچیده‌گویی و استفاده از واژه‌های سنگین پرهیز کنید.

کلام نهایی:

تبلیغات به مجموعه فعالیت‌های اطلاق می‌شود که یک پیام را از طریق یک رسانه به جامعه‌ هدف برساند و باعث بهینه‌سازی در فروش محصولات و خدمات شود. داشتن یک استراتژی خلاقانه و طراحی یک مسیر ایده آل برای کمپین‌های تبلیغاتی، به بقای بیزینس در رقابت با رقبای بازار کمک می‌کند و از این رو، تبلیغات در بازاریابی برند بسیار اهمیت دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *